REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
W centrum Krakowa trwa budowa nowego mostu przez Wisłę [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
W centrum Krakowa trwa budowa nowego mostu przez Wisłę [ZDJĘCIA]
W centrum stolicy Małopolski powstają nowe mosty kolejowe i pieszo-rowerowe nad Wisłą. Zwiększą one dostęp do modernizowanego przystanku kolejowego Kraków Zabłocie. Inwestycja realizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., ze współudziałem Gminy Miejskiej Kraków, współfinansowana jest ze środków unijnych, instrumentu CEF "Łącząc Europę".
W Krakowie trwa budowa nowego mostu przez Wisłę i przebudowa przystanku kolejowego Zabłocie [FILM + ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
W Krakowie trwa budowa nowego mostu przez Wisłę i przebudowa przystanku kolejowego Zabłocie [FILM + ZDJĘCIA]
W centrum stolicy Małopolski powstają nowe mosty kolejowe i pieszo-rowerowe nad Wisłą. Zwiększą one dostęp do modernizowanego przystanku kolejowego Kraków Zabłocie. Inwestycja realizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., ze współudziałem Gminy Miejskiej Kraków, współfinansowana jest ze środków unijnych, instrumentu CEF "Łącząc Europę".
W miejscu dawnej fabryki w Łodzi powstanie nowoczesne osiedle [FILM+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W miejscu dawnej fabryki w Łodzi powstanie nowoczesne osiedle [FILM+WIZUALIZACJE]
Jeden z największych polskich deweloperów zrealizuje kolejną nową inwestycję w Łodzi. Z początkiem 2025 roku nową inwestycję mieszkaniową na Bałutach zaprezentowała firma ATAL, która podjęła się zabudowy terenu po dawnych zakładach włókienniczych przy ul. Hipotecznej 7/9. Deweloper znany z dużych projektów i tym razem stawia na rozmach, zapowiadając na nowym osiedlu realizację ponad 200 mieszkań.
Kolejny tajwański koncern zainwestuje w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Kolejny tajwański koncern zainwestuje w Polsce
Kolejna inwestycja zagraniczna w Polsce. Tym razem z Azji. Tajwański koncern Hocheng Corporation (HCG) wraz z polską grupą SKB uruchomi w Radomsku (województwo łódzkie) swoją pierwszą europejską fabrykę zaawansowanych kompozytów. Produkcja ruszy na przełomie 2026 i 2027 roku, a inwestycja o wartości 10–20 mln euro ma uczynić miasto centrum technologii kompozytowych w Europie.
Polska firma biotechnologiczna Biomed zainwestuje w Lublinie 72 miliony złotychartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma biotechnologiczna Biomed zainwestuje w Lublinie 72 miliony złotych
Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek S.A. zrealizuje nową, dużą inwestycję w Lublinie przy ul. Głównej 34. Na terenie należącym do tej firmy zostanie wybudowany nowy budynek, w którym wytwarzany będzie preparat do leczenia raka pęcherza moczowego.
Kellogg inwestuje 275 mln zł w polską fabrykę słynnych przekąsek Pringles artykuł
Pokaż artykuł
Kellogg inwestuje 275 mln zł w polską fabrykę słynnych przekąsek Pringles
Producent popularnej marki Pringles inwestuje w swoją polską fabrykę zlokalizowaną w Kutnie, w województwie łódzkim. To odpowiedź na rosnący popyt produktów marki oraz rozwijającego się biznesu Pringles w Europie.
ARP S.A. dokapitalizuje Fabrykę Przewodów Energetycznych S.A. kwotą 34,5 mln zł artykuł
Pokaż artykuł
ARP S.A. dokapitalizuje Fabrykę Przewodów Energetycznych S.A. kwotą 34,5 mln zł
Strategiczny krok dla transformacji energetycznej Polski. Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. (ARP S.A.) finalizuje proces dokapitalizowania Fabryki Przewodów Energetycznych S.A. (FPE S.A.) z Będzina (województwo śląskie), kwotą 34,5 mln zł, co pozwoli ARP S.A. na objęcie 96,88% udziałów w spółce. Inwestycja ma na celu stabilizację finansową FPE S.A., zwiększenie jej potencjału produkcyjnego oraz wsparcie w realizacji kluczowych projektów dla sektora energetycznego i kolejowego.
TechniSat zamyka fabrykę w Niemczech i przenosi produkcję do Polskiartykuł
Pokaż artykuł
TechniSat zamyka fabrykę w Niemczech i przenosi produkcję do Polski
Producent elektroniki użytkowej TechniSat ogłosił decyzję o zamknięciu swojej fabryki w Schöneck we wschodnich Niemczech. Produkcja zostanie przeniesiona do Polski, na Dolny Śląsk, do zakładu w Siemianicach pod Obornikami Śląskimi, na północ od Wrocławia. Decyzja oznacza utratę pracy dla około 70 osób i wywołała poruszenie w lokalnych władzach niemieckich.
Globalna firma z branży automotive stawia na Dolny Śląskartykuł
Pokaż artykuł
Globalna firma z branży automotive stawia na Dolny Śląsk
W Jaszkowej Dolnej, miejscowości położonej w bezpośrednim sąsiedztwie Kłodzka (województwo dolnośląskie), od 2015 roku funkcjonuje zakład produkcyjny należący do firmy Kayser Automotive Systems, będącej częścią międzynarodowej grupy Kayser Automotive Systems GmbH – uznanej marki w globalnym sektorze motoryzacyjnym. Zakład zlokalizowany jest na obszarze Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK”.
Upadłość niemieckiego producenta autobusów wodorowych w Lublinie. Miasto ma duży problemartykuł
Pokaż artykuł
Upadłość niemieckiego producenta autobusów wodorowych w Lublinie. Miasto ma duży problem
Firma Arthur Bus, która miała być symbolem europejskiego sukcesu w produkcji autobusów wodorowych, ogłosiła upadłość. Władze Lublina mają duży problem – kontrakt na 20 pojazdów o wartości 64 mln zł prawdopodobnie nie zostanie zrealizowany. Nie będzie też inwestycji i nowych miejsc pracy w mieście. Inwestor nie będzie produkował autobusów w Lublinie.
Unilever zakończył rozbudowę fabryki w Bydgoszczyartykuł
Pokaż artykuł
Unilever zakończył rozbudowę fabryki w Bydgoszczy
Kolejna duża zagraniczna inwestycja w Polsce. Globalna firma Unilever zakończyła realizację inwestycji o wartości 150 mln zł w zakładzie produkcyjnym zlokalizowanym w Bydgoszczy, specjalizującym się w wytwarzaniu kosmetyków oraz produktów higieny osobistej.
Nove Zdrovieinwestycja
Pokaż inwestycję
Nove Zdrovie
Łódź, Polesie, Jeczmienna 33
Pałac w Bełczu Wielkiminwestycja
Pokaż inwestycję
Pałac w Bełczu Wielkim
Koreańska firma ANP Enertech zainwestuje blisko 150 mln zł w Skarbimierzu artykuł
Pokaż artykuł
Koreańska firma ANP Enertech zainwestuje blisko 150 mln zł w Skarbimierzu
ANP Enertech, koreański producent komponentów do baterii litowo-jonowych zainwestuje blisko 150 mln zł w Skarbimierzu (powiat brzeski, woj. opolskie). Zakład spółki powstanie na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "INVEST-PARK" (WSSE). Projekt inwestycyjny od początku obsługiwała Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH). To już 69 koreańska inwestycja wsparta przez PAIH i druga zlokalizowana w Skarbimierzu.
Nowe elektryki dla POLREGIO. Przewoźnik ogłasza przetarg na 22 pojazdyartykuł
Pokaż artykuł
Nowe elektryki dla POLREGIO. Przewoźnik ogłasza przetarg na 22 pojazdy
POLREGIO kontynuuje inwestycje w nowy tabor. Spółka ogłosiła przetarg na zakup 22 elektrycznych zespołów trakcyjnych. Pierwsze z nich mają wyjechać na tory na przełomie 2028 i 2029 roku. To największe od wielu lat zamówienie spółki na fabrycznie nowe pojazdy.
7R Park Poznań West został w całości wynajętyartykuł
Pokaż artykuł
7R Park Poznań West został w całości wynajęty
7R Park Poznań West został w całości wynajęty. Ostatni najemcy to STILL – dostawca wózków widłowych i technologii magazynowych oraz CYCLE – firma oferująca usługi dla rowerów elektrycznych. Obie firmy zajmą łącznie 6 800 mkw. powierzchni.
Automaty DHL już przy co drugiej Biedronce w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Automaty DHL już przy co drugiej Biedronce w Polsce
Biedronka i DHL eCommerce Polska zacieśniają współpracę – automaty paczkowe DHL BOX 24/7 są już dostępne przy ponad 1500 sklepach Biedronka w całej Polsce, co oznacza, że można z nich korzystać niemal przy co drugim sklepie sieci.
[Bydgoszcz] Już w lipcu zostanie ukończony nowy kompleks biurowy Optimum Parkartykuł
Pokaż artykuł
[Bydgoszcz] Już w lipcu zostanie ukończony nowy kompleks biurowy Optimum Park
Biurowiec jest pierwszym tego typu (klasa A+) w tym mieście. Inwestorem budynku przy ulicy Fordoński...
Wisdomic Natura Parkinwestycja
Pokaż inwestycję
Wisdomic Natura Park
Kraków, Podgórze, Leona Petrażyckiego 90
Silver Forestinwestycja
Pokaż inwestycję
Silver Forest
Szczecin, Klonowica 2A
REKLAMA